Magdalena Pniewska

W pracy nauczyciela najbardziej cenię kreatywność, zaangażowanie, a przede wszystkim radość, ciekawość i spontaniczność. Choć z dziećmi i ich rodzicami pracuję już ponad 20 lat to wciąż mnie to fascynuje i motywuje do poszerzania wiedzy.

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim (ścieżka: psychologia kliniczna dzieci), studia podyplomowe z socjoterapii, studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Ukończyłam także całościowe  4,5- letnie szkolenie z psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz roczne  podyplomowe studium terapii rodzin.

Swoje doświadczenie zdobywałam pracując jako psycholog  i socjoterapeutka w szkole podstawowej. Od 15 lat prowadzę Punkt przedszkolny Mali Odkrywcy w którym pełnię funkcję dyrektora i psychologa. Od 8 lat prowadzę warsztaty dla rodziców i nauczycieli w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Praktyków Profilaktyki Społecznej. Od 6 lat prowadzę psychoterapię indywidualną i rodzinną w Ośrodku Psychoterapii Busola.

Magdalena Muszarska

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Wczesna edukacja z terapią pedagogiczną oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika specjalna o specjalności edukacja i terapia osób z autystycznego spektrum zaburzeń. Dobro dziecka jest dla mnie bardzo ważne, dlatego wciąż pogłębiam swoją wiedzę, uczestnicząc w różnych szkoleniach. Aktualnie kończę studia podyplomowe z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i jego rodziny na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam również kurs I i II stopnia pracy metodą „Numicon”. W pracy z dzieckiem bardzo ważne jest dla mnie budowanie partnerskich relacji, poznanie jego zainteresowań oraz indywidualizacja nauczania. Staram się aby spotkania z dziećmi były dla nich dobrą zabawą, przez którą rozwijają swoje umiejętności i budują poczucie dumy ze swoich osiągnięć.

Marta Fonrobert

Ukończyłam magisterskie studia filologiczne na Uniwersytecie Szczecińskim oraz licencjackie studia pedagogiczne w języku angielskim. Swoją pracę z dziećmi rozpoczęłam w 2011 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując za granicą w różnych placówkach oświatowych. Rola nauczyciela wspomagającego polskie dzieci w irlandzkiej szkole podstawowej, nauczyciela w przedszkolu i szkole Montessori pozwoliła mi rozwinąć umiejętność zrozumienia potrzeb dzieci pochodzących z różnych kultur i  środowisk.  W pracy staram się stwarzać przyjazną atmosferę, która wspiera każdy obszar rozwoju dzieci. Zależy mi na dobrym samopoczuciu i integracji każdego z nich.

Kamila Budna

Jestem studentką V roku na kierunku psychologia ze specjalizacją psychologii klinicznej. Pracuje z dziećmi od 3 lat i wiąże z tym moją przyszłość. Pracowałam jako pomoc psychologa w przedszkolu, prowadziłam różnorodne zajęcia psychologiczne dotyczące wzajemnego szacunku, tolerancji oraz rozpoznawania własnych emocji. Chcę wciąż pogłębiać swoją wiedzę.
W pracy z dzieckiem ważna jest dla mnie wyrozumiałość. Trzeba zrozumieć to co mówi do nas dziecko i wsłuchać się w jego potrzeby jakie nam komunikuje. Ważne jest dla mnie również stworzenie z dzieckiem bliskiej relacji żeby mogło czuć się swobodnie i bezpiecznie, a co za tym idzie nie bać się mówić o swoich emocjach, uczuciach, lękach.
W pracy kieruje się zasadami Porozumienia Bez Przemocy (NVC).

Punkt przedszkolny Mali Odkrywcy
Piotrkowska 39 B